thumb-1

Nasza przygoda z psami rasowymi zaczęła się w styczniu 1995 roku kiedy kupiliśmy naszą suczkę owczarka szkockiego coli – LEDA Dobra Nasza. To właśnie dzięki Ledzie zaczęliśmy jeździć na wystawy.

W 1998 roku spełniło się nasze marzenie i kupiłyśmy pierwszego naszego Yorkshire Terriera – ERIS Emjot, który wielokrotnie wraz z Kasią startował w konkursie „Młody Prezenter” odnosząc wiele sukcesów. To właśnie Eris upewnił nas w naszej miłości do Yorkshire Terrierów i w tym, że będą one już zawsze w naszym domu.

Kilka lat później, a dokładnie w 2001 roku, zdecydowałyśmy się kupić suczkę – BONNA z Góry Zamkowej, która jest córką pięknego Int.Ch., Ch.Pl. GOLDEN BOY Pauseback. To właśnie Bonna zapoczątkowała naszą hodowle „Contenders”, która została zarejestrowana w lutym 2003 roku.

Od tamtego czasu psy z przydomkiem „Contenders” zdobyły wiele znaczących tytułów wystawowych, takich jak: Best In Show, Best Of Group, Interchampion, Champion Polski, Rosji, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, Młodzieżowy Champion Polski, Młodzieżowy Champion Niemiec, Młodzieżowy Zwycięzca Polski, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu, Zwycięzca Klubu Polski, Zwycięzca Klubu Niemiec.

Szczenięta w naszej hodowli rodzą się okazjonalnie i są wynikiem przemyślanych kryć, dla każdego szczenięcia urodzonego w naszym domu staramy się znaleźć odpowiedni, kochający dom. Ważniejsze jest dla nas ich dobro niż to czy będą pokazywane na wystawach. Wiele pięknych wystawowych szczeniaczków z naszej hodowli stało się ulubieńcami rodzin, które zamiast na wystawy wyjeżdżają na wycieczki.

W tym miejscu chciałyśmy bardzo podziękować właścicielom wszystkich szczeniaków za wspaniałą opiekę jak i za maile, zdjęcia i opowieści o Waszych ulubieńcach, które do nas przesyłacie.

Iwona i Katarzyna Taraszkiewicz